chalarcahanna chalarcahanna
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes cost $35, what is the cost per box?

Relax

Respuesta :

alharithalharithgame
alharithalharithgame alharithalharithgame
  • 25-02-2022

Answer:

7 dollars for one box is the answer

Answer Link

Otras preguntas

A ball rolled along a horizontal surface maintains a constant speed because
Why do you think the incident in march 1770 happened in boston and not somewhere else?
Define the term hidden job market. then list three strategies
Did nomadic people from central asia overrun gupta india before or after the decline of the maurya empire
Your social health can be directly affected by your physical, spiritual, and emotional health. True or false
Hidemi is a waiter. He waits on a table of 4 whose bill comes to $69.98. If Hidemi receives a 20% tip, approximately how much will he receive? $3.50 $14.00 $
Explain what it meant by the following, and illustrate with an example
The number of sides of a polygon that has n vertices is what?
Andrew has 10 more goldfish than Todd. Together, they have 50. goldfish. How many goldfish does each boy have?
Paramount electronics has an annual profit given by p = −100,000 + 5,000q − 0.25q2 dollars, where q is the number of laptop computers it sells each year. the nu