babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

This expert form the love song of j Alfred prufrock is an example of
In the circle below, stack A D with bar on top is a diameter and stack A B with left right arrow on top is tangent at A. Suppose m stack A D C with overparenthe
Match the goals of the Cold War with the correct country
The local animal shelter had 12 dogs at the beginning of the month. Since then, the number of dogs at the shelter has decreased by 75%. How many dogs are at the
- Which expression is equivalent to 2√48-(2+√12) (5-√12)? 0-EIS A. 2√3+2 B. 2√3-2 34 C. 4√3+17 p. 4√3-17 Swoled 4.
Find the value of X A. 32 3. 48 C. 92 D. 64
How did the Troubled Asset Relief Program (TARP) address the Great Recession?
Please help me with this math I want good grades
Solve the following inequality for m. Include your number line. 4(2m-8)>48
Since doctors only accept specific health insurance plans, what should you do prior to selecting your own health insurance plan? a. find an out-of-network docto