makaylayunt37 makaylayunt37
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Solve With Elimination:

the cost of 12 bananas and 7 apples is $5.36, 8 bananas and 5 apples cost $3.68. Find the cost of each fruit

Respuesta :

aaliyahwilliams42016
aaliyahwilliams42016 aaliyahwilliams42016
  • 27-01-2022

Answer:

Apple's are 32 cents and banana's are 26 cents.

Answer Link

Otras preguntas

0.48 divided by 0.06 with shown work please help!
Two vertices of a right triangle have coordinates (5, 12) and (11, 12). The segment that connects these points is a leg of the triangle. Which coordinate pair f
Sara will use 7 cups of apples to make 4 batches of applesauce. Decide whether each expression shows the number of cups of apples in one batch. Choose Yes or No
PLEASE HELP FAST!! i will mark brainiest
Tu as __________ le livre dans ton sac à dos. mettu metté metti mis
seventeen equals thirty-one divided by p
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP
Which of the following is considered the world's oldest religions? a Islam b Buddhism c Hinduism d Sikhism
What does it mean to concede an argument and how can this alter your thesis?
Use the direct object pronouns [me, te, lo, la, nos, los, las] to replace the italicized words to complete these sentences: Example: Mamá prepara las hamburgue