tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The next model of a sports car will cost more than the current model. The current model costs . How much will the price increase in dollars? What will be the p
Find the volume of the sphere shown. Give each answer rounded to the nearest cubic unit. 10 min 2,094 mm 419 mm 4,189 mm 1,257 mm
The half-life of carbon-14 is 5,730. What fraction of carbon-14 would remain after 11, 460 years?
6(x + 4) = 36 please someone help me
2:350 is equivalent to 1mm:cm​
What is the simplified value of the expression below?-2.6+5.8-8.4-3.23.28.4​
Which of the following is not an effort to increase land resources? a. composting b. reclamation c. reforestation d. mining
How does reproductive isolation cause speciation ? Apex
Explain how two compounds can have the same percentage composition but different molecular masses?
Nathan is stocking bathrooms At The hotel Where he works.He has 18 rolls of toilet paper and 9 bars of soap.If he wants all the bathrooms to be stocked identica