qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

In 1073, the fight over who gets to choose bishops was between Pope Gregory VII and King Henry the IV.
In a few sentences describe what the fighting was like in the Vietnam War.
8) BRAINLIEST + 15+ POINTS! :) Which of the following is a graph of y=1/2 x +1
What is a change in heat energy when 40 g of water at 25°C is raise to 60°C
A. AE B.BF C.CG D.DH NOT B!.
A long moment passed before I realized that this was the name of an automobile. The truth only amazed me more. The utterance was beautiful and mysterious, gold-
A company purchased land for $96800 cash. Real estate brokers' commission was $3700 and $7500 was spent for demolishing an old building on the land before const
The following selected transactions are from King Company. Year 1 Dec. 16 Accepted a $13,200, 60-day, 12% note in granting Jean Clark a time extension on his
A jar of tea is placed in sunlight until it reaches an equilibrium temperature of 31.8 ◦C . In an attempt to cool the liquid, which has a mass of 161 g , 131 g
Which of the following can be used along with fundamental constants, but no other quantities, to calculate the magnitude of the electric field between the plate