graciemarie920 graciemarie920
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada


3 pounds of grapes cost $2.43. What is the cost per
pound?

Relax

Respuesta :

2260945
2260945 2260945
  • 25-01-2022

Answer:

Cost per pound is .81 cents

All you have to do is divide 2.43 by 3

Answer Link

Otras preguntas

guys pls help me!!!!!!!
need help with #10 please
Ở một loài thực vật: A- thân cao trội hoàn toàn so với a - thân thấp; B - quả đỏ trội hoàn toàn so với b - quả trắng. hãy viết sơ đồ lai xác định tỉ lệ kiểu gen
I need help with those problems
how do nonsteroid hormones differ from steroid hormones?
The article states: The nation's most drought-stricken state was deep-fried under relentless 100-degree days, and waterways dried up, especially across south-ce
It doesn't matter what your goal is. Any idea you may create is achievable. Please select the best answer from the choices provided ОТ OF
-5(x-1) >10 solution set
how has the political system make the industrial revolution begin in britain?
How would you choose to reduce the system shown to a 2 × 2? Explain why you would choose this approach. –3x y – 2z = 10 (1) 5x – 2y – 2z = 12 (2) x – y z = 23 (