18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Relax

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Add the fractions and simplify the answer: 1/2 + 2/3
What some players famous for biting others? Other than Luis Suarez :)
Two numbers add to 251 and the second is 41 bigger then the first. what are the two numbers?
show that at least 3 of any 25 days chosen must fall in the same month of the year.please halp!
you measure that it takes 0.75 seconds for a leaf to fall from a tree to the ground. the leaf experiences air resistance as it falls. if there were no air resis
can you tell me what is a mandolin?
a hydrogen-filled balloon was ignited and 1.60g of hydrogen reacted with 12.8g of oxygen. how many grams of water vapor were formed? (assume that water vapor is
What was vomitorium used for?
find the value of x , if log₂ [log₅ (log₃x)] = 0
can someone help? If 3∈A and 3B, then which of the following statements is not true?A: 3 is an element of B complement.B: 3 is an element of A∪B.C: 3 is an elem