Carlo think he will go to the gym about 20 times a month.Calculate how much each of these options would cost carlo for one month. pay as you go



pay as you go. $______________



regular deal. $_______________



All-in-one price. $______________​

Relax

Respuesta :

20 divided by 4 is 5 so

4$ will be for pay as you go.

5$ will be for regular deal

4+5=9 so the all in one deal is 9$