cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Relax

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

Why is the cool-down phase of your training program important?
(1/4x)^-2=? please help
The textbook for a course in basic mathematics costs $35. There are 34 students in the class. Find the total cost of the textbooks for this class.
A translation transforms a shape's... a height b orientation c location d size plzzzzz HELP QUICK
why the application of rule is considered an essential element of a good society?write in a sentence. ​
Which one is it? Free p0ints! HOMEWORK DUE TOMORROW
5 An arithmetic progression has a second term of -14 and a sum to 21 terms of 84. Find the first term and the 21st term of this progression.​
please help me with these ones ok
___________is the process that forms large organic molecules.
Please help me in this