DrewWithBgp
DrewWithBgp DrewWithBgp
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Big brainers

help me pls

Big brainers help me pls class=
Relax

Respuesta :

jessiluvsdance
jessiluvsdance jessiluvsdance
  • 25-10-2021

Answer:

$36 each

Step-by-step explanation:

she paid $96 during a sale for 4 rose bushes

96÷4=24

so $24 per rose bush during the sale

it said that each one was $12 less than the original price

so 24+12=36

Answer Link

Otras preguntas

A ranger stands at the top of a 160-foot tower. He spots a campfire at an 8° angle of depression. What is the distance from the campfire to the base of the
what was the marshall plan
A LOT OF POINTS WILL GIVE BRAINLIEST!!!! ANSWER FAST!! (story is Wonder) How did the protagonist change in the resolution of your novel or short story? Descri
why is protein an important part of healthy diet
What tone does Martin Luther King, Jr. create through his choice of words in the following portion of his Nobel Prize acceptance speech? I accept the Nobel Priz
Major cities in the western US are most likely to be older then major cities in the Atlantic coast True or false
Segment EF is shown on the graph. What is the x-coordinate of the point that divides EF into a 2:3 ratio? –3.8 –3.6 1.2 1.4
PLEASE HELP 55 POINTS!!!
What is 9 over 5 times 20? Please Show work! Need Answer ASAP!
Carlos prometí una nueva casa a Lucy. correct incorrect