flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Write the number 345,000 in two other ways
Can some one please help me anyone????
Is 15/28 greater or less than 1 / 2? Justify the answer math
Can some one help me solve this how many meters is this
How many times can 90 go into 3?
Puritans believed that salvation depended on...
Portugal believed it could reach the East Indies by sailing around the tip of?
which property does the equation illustrate (x+5)+9=x+(5+9)
Count by tens and ones to find the sum of 52+34 Use the number line to show you thinking by
count by tens and ones to find the sum of 45+26