AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

help!!!! "Listen, my dear," he used to say when he met an old woman in the street who sold shirt–fronts; "go to my house in Sadovaia Street and ask 'Does Major
a ruler who was not well liked but who brought prosperity to china
According to shi'ite clergy, the right to rule persia was reserved for __________.
which fort did Zachary Taylor capture in Northern Mexico
hich phrase best completes the sentence above? wars of conquest waged wars of conquest were waging wars of conquest were a people who waged wars of conques
Which decimal is the equivalent of 6/11 Repeated
True or false question•The majority of people living in the pre-Civil War south did not own slaves.●True●False
blake and scarlett spent the same amount of time on each of two days reading an entire novel........ i put a picture of the rest of the question please help tha
If you are standing in the middle of a river and look at either side, you might see tall earthen hills. what are they and what do they do?
What is the significance of making a piligrimege