fifi65
contestada

Juile is buying some bushes that cost $15 each and soil which costs $6 per bag for his yard. He needs at least 4 bushes, but can't spend more than $100. What can Jerry buy?

Relax

Respuesta :

Answer:

4 bushes and 4 soil bags

Step-by-step explanation:

15*4= 60 and 6*4= 24 =

$84