c3helizzyySmoorrecc c3helizzyySmoorrecc
  • 25-12-2016
  • Mathematics
contestada

Karina pays $1.92 for pencil erasers. the erasers cost $0.08 each. how many erasers does she buy?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-12-2016
1.92 / 0.08 = 24.....Karina bought 24 erasers
Answer Link

Otras preguntas

A company produces 500 microwave ovens per month, each of which includes one electrical circuit. The company currently manufactures the circuits in-house but is
Japan is made up of thousands of______
How many positive two-digit numbers are evenly divisible by 6
I need help with this Plato question, please help!
Cut-Ups is a barbershop where the barbers tell jokes as they cut customers' hair. Recently, someone has been posting anonymous online reviews claiming that Cut-
Federal gasoline is taxed at 18 cents per gallon. Is this a progressive tax, proportional tax or regressive tax? Explain why....
Salt water is which type of substance? a. solution b. molecule c. compound d. pure substance
Why is the government committed to improving fitness and nutrition? Check all that apply. Obesity rates are rising among men and women aged 50–69. Obesity is a
2 Points Which option is not one of the four freedoms Franklin Delano Roosevelt describes in his Four Freedoms speech? O A. Freedom from fear O B. Freedom from
Write an original poem that: Uses a form appropriate to the topic and subject matter Includes use of at least 3 sound devices, including: Onomatopoeia Alliterat