MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

members of the lake shawnee club pay $40 per summer season pass plus $7.50 each time they rent a boat. Nonmembers pay $12.50 each time they rent a boat. How man
Reduce reuse recycle is a Moto about protecting the environment. Explain what this motto means using at least three vocabulary words from this list fossil, reso
on Sunday the temperature of 35 f. during the rest of the week the temperature dropped 7 degrees each day. what was the temperature on Saturday
35 girls and boys went walking. The ratio is 5 girls to every 2 boys. How many boys are there?
For a new customer, a video store charges $10 for a rental card plus $2 per movie. Write and solve a linear equation to find the cost for a new customer to rent
members of the lake shawnee club pay $40 per summer season pass plus $7.50 each time they rent a boat. Nonmembers pay $12.50 each time they rent a boat. How man
If 1 bus = 12 cars, 3 cars = 1 truck, and 1000 basketballs = 1 truck, how many basketballs can be carried by 8 buses?
which Italian city conquered Greece and adopted many Greek ways?
what were disadvantages of the panama canal?
solve this r/6=5 2/3