Relax

Respuesta :

This is the answer

Hope it helped

Ver imagen ghazalalhayek0

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Multiply the cost of 1 yard by 17.4 , that is

cost = $9.99 × 17.4 ≈ $173.83 ( to the nearest hundredth )