moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Relax

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

Paula earned a 56 on her science test. If she got 14 problems correct, then how many questions were on the test?
Square ABCD is dilated by a scale factor of 2 with the center of dilation at the origin to form square ABCD . What are the coordinates of vertex B. A(2,7) C(8,1
Where on the timeline would an event go that happened in 2009
Which of the following is FALSE regarding how emotional responses to advertising influence consumer behavior? Repeated exposure to positive-emotion-eliciting ad
a reason why the us is considered to be predominant in terms of military capabilities
5(x+1)+51= -3x how to solve for x
Which of the following events was considered the end of the Cold War?
How long do footprints last at the sene of the crime?
Identify the MOST specific taxonomic level. Question 5 options: Genus Species Kingdom Order
What equation is shown by the graph below?