tiffanymartinez01 tiffanymartinez01
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

I need help solving this question please with an explanation.

I need help solving this question please with an explanation class=

Respuesta :

wendymichelle1971 wendymichelle1971
  • 24-08-2021
80 minutes to 30 minutes
Answer Link
renukamagar9898
renukamagar9898 renukamagar9898
  • 24-08-2021

Answer:

if he work 3 hours and earn 40.50

then the money he earn per hour is 40.50/3=13.5 ans

Answer Link

Otras preguntas

What do krill eat and how long do they live?
FOR 100 POINTS Match each equation to a step that will help solve the equation for x.
you don't have to do all of them
Determine which is the better buy. 7 kilograms of wood for $13.65 or 5 kilograms of wood for $7.50. What is the unit price for each? Explain how you determined
Five friends are sharing 7 cups of lemonade. If they share the lemonade equally, how many cups will each friend get?
Which statement best completes the timeline?
What geographic advantage did Great Britain have?
What are quartiles? My teachers just gave me this work and didn’t teach me about it
Jenny has 12 bottles of iced tea in her cooler. If there are 6 liters of iced tea in all, how many milliliters does each bottle contain? Enter your answer in th
I will give brainliest to whoever helps me with this question. Also, if you could please explain to me how you solved it I would appreciate it!