emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Underline the compound predicate in this sentence. Our student government met yesterday and voted to ban music players in school
Jason multiplies a number by 100. The thousands digit of the product is 10 times its hundreds digit. Which number did Jason multiply by 100?
6g 300mg-5g 200mg is equal to?
what is 5/16 as a percent
Rewrite this phrase using a possessive noun. The swimming pool at the athletic center
the process that occurs when physical forces break rock into smaller pieces without changing the rocks chemical composition is called ?
comparing and contrasting living in the Arctic as opposed to living in the Tropical regions are:-
k(3)=13(3)−2 solve for k(3)
factorise 5x-10 please help
choose any 3 digit number describe how to find the number that is 10 more