jaejae69 jaejae69
  • 23-08-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of making a cheese cake is RM45. In
a day, Vivian can make p cheese cakes. Write a
formula of the total cost, K, in RM, of making
cheese cakes for 5 days.

Relax

Respuesta :

khurley4488
khurley4488 khurley4488
  • 24-08-2021

Answer:

CHEESE

Step-by-step explanation:

SKDMALSD

Answer Link

Otras preguntas

Help please I’m so frestefuk for all the help
carmel can drive 320 miles on one tank of gas, and one tankful costs $39. how many tanks of gas will she need to drive 2,240 miles, and how much will it cost? u
Angle A measures 50 degrees. If angle A is rotated 45 degrees, what is the measure of angle A'? 45 degrees 50 degrees 95 degrees 180 degrees
How does the mass of any object affect the amount of kinetic energy the object will have as it rolls down an incline plane
What are the oldest type of trees alive A.Angiosperms B.Gymnosperms C.Monocots D.Diocots
Help Meeeee i am 2 lazy
One of the Congress's few achievements was
How is an exercise tax different from a sales tax ?
In the united states, 1313 out of every 2020 cans are recycled. What percent of cans are recycled
Please help me out with the equation part.