kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

"Danny draws a transversal, t, on two parallel lines AB and CD, as shown below. He makes the following table to prove that the alternate interior angles are eq
Write 3 3/5 as a improper fraction
A map shows the distance between the corner of Cactus Road and 1st Street and the corner of 1st Street and Merle Road as 3 inches. If the scale is 1 in. : 3.7 m
Consider the following statement: morgan, youre down to earth and i trust your judgment. thats why i know i can count on you to back me up at the meeting this a
Find the resultant displacement of a bear searching for berries on the mountain. The bear heads 55.0º north of west for 15.0 m; then it turns and heads to the w
If you sold 95 billion grams of rice to date and you sell 5 million grams a day how long have you been selling rice?
Quick question what is the antiderivative of 3sinxcosx?
sinx/1+cosx = cscx-cotx prove ls=rs
In circle A shown below, m is 67° and m is 74°. What is m∡FDE?
figure below is made of rectangles what is the perimeter of the figure below note that not all the side lengths are labeled.