Kellie bought 8 towels and spent $39.60. Each towel costs the same amount.
Part A
Use the drop-down menus to create an equation that can be used to determine t, the
price, in dollars, of 1 towel.
t
+
00
39.60
Part B
What is the price, in dollars, of 1 towel?
Enter your answer in the box.
$

Relax

Respuesta :

Answer:

fvg bvgcjvtfjocfrx

Step-by-step explanation:

kjn

jkm

'knlnkm

kl

j

kl;n

;kn