AnkitDavid5759 AnkitDavid5759
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Gwen purchased a fruit salad for $12 and two watermelons to cut up and add to fruit salad. The watermelons cost the same amount cost the same amount, and all the fruit was less than $22 in all. Write an inequality to represent this situation.

Relax

Respuesta :

nayelipanda08
nayelipanda08 nayelipanda08
  • 21-05-2021

Answer:

12/2/3x43

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Que tiempo hace en la primavera
CORNELL NOTESany Topic just completed please!!!!!ILL GIVE BRAINLIEST Topic: Name: Date: Questions Main Ideas Vocabulary (pt) Notes/Slides Definitions Examples/
can somebody simply 20³ for me ? also what is it's value.​
Lymph moves only one way through lymphatic vessels because of the presence of what internal structures
How does Juliet learn that Friar Lawrence will marry she and Romeo? (Romeo and Juliet)
Which of the following rational functions is graphed below F(X) = 1/4x squared
Please help Can you think of anything that you use on a daily basis that DOESN'T need energy to work?
Which expression is equivalent to
please help me with this
somebody help please i will give brainliest​