malakbadi202 malakbadi202
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. Which is the better value? Show your work and explain your choice.
or
Option A: 36 markers for $4.50
Option B: 20 markers for $2.70

Respuesta :

gbfy
gbfy gbfy
  • 26-04-2021
option B


I think its opinion B because its cheaper
Answer Link

Otras preguntas

9. A jewelry maker use 48 purple beads and 64 pink beads to make special bracelets. Each braceletwill have the same number of purple and pink beads. What is the
factor 15y^4+26y^3+7y^2
I need help please help
The tallest sequoia sempervirens tree in California’s redwood national parks is 111 m tall. Suppose an object is thrown downward from the top of that tree with
The ductility of a material is the measure of a) The amount of elastic deformation that can be sustained before yielding b) The capacity of a material to absorb
(4^6)(4^-8) Please write in the form 4^n
While measuring the ingredients for her pecan pie,Ashley discovered the only measuring cup she had measured 1/5.The pie calls for 3.2 cups of sugar.How many tim
Coordinating conjunction’s For,and,but,or,yet,so Some students stay on the sidewalks. Some student cut across the grass. Which word can be used
what monomer is made up of a base a sugar and a phosphate group​
Why did the French come to North America?