tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=
Relax

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

an essay that uses the words first next and last indicates what type of organization
If someone says a jacket is 25% off what does that mean
A highway runs east-west between two towns C and B that are 25 km apart. Town A lies 15 km directly north from C. A straight road is built from A to meet the hi
NaCl is an example of a
Baroque composers considered the _______ to be the touchstone of their art. a. fugue b. concerto c. minuet d. recitative
Why is the iPad NOT considered to be an enterprise-worthy device? . It doesn’t support SATA drives. B. Not enough technicians are trained for them. C. It does
What is bigger 0.25 0.025 0.24 0.026
There are 5 males for every 3 females at the gym. If 120 men attend on an average day, how many women would you expect to attend
How does energy flow through an ecosystem?
What are three parts of english treaty??