lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Mark takes 6 friends to play paintball. it costs 10.25 to play and 8.75 to rent equipment, per person what is the total cost for all seven people
10 -3 = x find x mark as brainedt
True or False? The Revolutionary War saw action in the Ohio country.
At room temperature the electrical conductivity and the electron mobility for aluminum are 3.8 × 107 (Ω∙m)–1 and 0.0012 m 2/V∙s, respectively. (a) Compute the n
Help During the meeting of the First Continental Congress in 1774, the colonists realized which of the following?A. that their regional differences disappeared
Laws that cover individuals who are injured by a product
Describe in your own words( 3 to 4 sentences) 1)Cordoba- Alcazar de los Reyes Cristianos 2)Granada- Alhambra 3) Barcelona- Park Güel 4) Madrid- Triangulo de
Which describes the way one should think about dressing to exercise outdoors? Dress to be warm at the beginning of a workout. Dress to be slightly cool at the b
6g + 8h = 40-6g +2h = - 20what are the values of g and h?​
Please answer this correctly