michellefalcon82 michellefalcon82
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of notebooks costs $3.78. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

10560570 10560570
  • 22-04-2021

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

Answer Link
BigBubble
BigBubble BigBubble
  • 22-04-2021

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

The unit price is the cost of a single note book:

3.78/3=1.26

Answer Link

Otras preguntas

How do you summarize a passage? A.borrowing the exact words from the source B.restating a section of text from the source C.expressing the main ideas of the pas
Jeffery read a book with one-fifth the pages of the book Toby read. Which variable expression represents the number of pages in the book Jeffery read? A. 5t B.
Surface area cube side length 6 1/2
Factor 2x^2-128 completely
Why was slave labor so important to call me of the southern colonies
Which political institution or actor cannot play a formal role in the amendment process?
9 ten thousands divided by 10 in unit form
What is a reason why speaking your thoughts can be better than writing hem
What was an effect of jay's treaty in 1794
What is the value of theta , if tan theta = -1/squareroot3