Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=
Relax

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

Is this right besties ? I’m doing a package because my schools shutdown :((
kiara starts with k marbles iin her collection. she loses 16
The formula F= 9/5C + 32 changes a temperature reading from the Celsius scale C to the Fahrenheit scale F. What is the temperature measured in degrees Fahrenhe
For f(x) = x2 + 8x + 9, evaluate f(x + 2) − f(x). Simplify.
Why does Dr. Tyson believe that pluto is america's favorite planet based on astrophysicist chronicles battle over pluto? A. Because the rest of the world doesn'
how to prepare jollof rice in french​
Which of these is about the same size and mass as a CARBON proton? A. electron B. neutron
If Caleb bought 1.2 pounds of cheese that was selling for 5.95 per pound. How much did Caleb pay for the cheese.​
Which of the following numbers could not be used to describe a distance walked? A. 129/3 foot B. |-125 | foot C. 12 foot D. -140 foot
oi gente eu sou brasileiro, como é ai nos eua??