trinimini12 trinimini12
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

6. Matthew paid a total of 568.00 for 8 pepperoni pizzas. What is the unit rate, in dollars, for a
pepperoni pizza?
A. 57.50
B. $7.51
C. 58.25
D. $8.50
Plzzz help

Relax

Respuesta :

HusbandoDrew
HusbandoDrew HusbandoDrew
  • 26-03-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
samiyajohnson91 samiyajohnson91
  • 22-04-2021

Answer:

d

Step-by-step explanation:

cs i said so.

Answer Link

Otras preguntas

FINDING AVERAGE SPEED OF 160 FEET IN 5 MINUTES 20 SECONDS ?
What is one-fourth of a number is 22?
what is the exponent on 10 when you write 5.3 in scientific notation
How do you work out 4/5 of 25/32 as fraction
True or False: The Eastern Orthodox Church forbids the use of icons.
How would the War Powers Act have impacted President Truman's initial ability to deploy US soldiers into the Korean War?
what's the rule? 1/16,1/8,3/16,1/4,5/16,3/8
What is one-fourth of a number is 22?
A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?$2.48 per ounce$0.250 per o
why is location an important theme