pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Relax

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

adam used the three fraction s to make a circle graph and colored each a different color. what fraction of the graph is not colored?
The scientific term for a living thing is
after a fire, the ashes have less mass and take up less space than the trees and vegataion before the fire. how can this be explained in terms of the Law of Con
Why did the Marbury v. madison case happen?
What do ancient India and ancient Egypt have in common?
who comes up with ideas for laws?
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1
Which friend has greatee elevation & which friend is father from sea level?
in ancient China, many aspects of life were ruled by the___ of Confucius.
How do solve 4v-13-10v=12-24v+5