nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Relax

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Is a human skin cell prokaryotic or eukaryotic?
What would be the MOLARITY (M) of the NaBr in the same buffer solution, if its concentration is now 0.9% (w/v)? Relative atomic masses:Na = 23; Br = 80
what is 2 equivalent ratio for 11/10
Marcia has 412 bouquets of flower for centerpieces .she uses 8 flowers for each centerpiece . How Manu centerpieces can she make
how to write a sentence for 48 divided by 9 equals 5 remainder of 3
what does begin with end in mind mean?
find the simplest form of each of the factions 3/12 8/10 and 3/8
Choose the missing number to make equivalent fractions. 7/ = 28/40 A.10 B.19 C.28 D.160
How do you simplify 28/63?
Which of the following cities is located on the most densely populated island of Indonesia? A. Kuala Lumpur B. Bangkok C. Manila D. Jakarta