Ava, Bharat, and Carmen are shopping at the farmers market. The table below shows prices for various items available at the market.
Fresh Produce
tomatoes $3 per pound
cucumbers $1 each
peaches
$4 per pound
watermelon
58 each
Write an expression that describes Ava's cost if she buys x watermelons.
Answer

Relax

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

Watermelon

1=58 cents

2=$1.16

3=$1.74

4=$2.32

5=$2.90

6=$3.48