owlfan owlfan
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?

Respuesta :

aliciamaida1214 aliciamaida1214
  • 25-02-2021
ANSWER: 0.64 cents

EXPLANATION: 0.49x1.31 = 0.6419 = 0.64
Answer Link
AlterrLKN
AlterrLKN AlterrLKN
  • 25-02-2021

Answer:

0.64

Step-by-step explanation:

Bananas:0.49:1

?:1.31

1x1.31 is 1.31 so

0.49x1.31=0.64

Answer Link

Otras preguntas

square root how do I answer the square root of 200
Tú __________ (mirar) la pizarra.
A scooter can travel between 22 and 28 miles on each gallon of gasoline if one gallon of gasoline cost between $3.75 and $3.95 per gallon how much will it cost
A material has a density of 8.9 g/cm3. you have six cubic centimeters of the substance. what is the material’s mass in grams?
The quotient of 207 and a number N?( write in a expression)
Which of the following is NOT true about performing biological investigations? A. Reading and understanding the steps before conducting an experiment i
Which lines from "Mutability” most reflect a similar idea?Or like forgotten lyres, whose dissonant strings Give various response to each varying blastTo whose f
Can you help me with the problem?
which meal would provide the most energy as well as the material needed to build muscle?
Andrew needs to print a document that is 180 pages long. How much longer will it take to print the document on a surefine printer with speed of 12ppm than on a