Seudónimo Seudónimo
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

helpppp plzzz plz plzz

Apples are on sale at the local fruit stand at 4 lbs. for $2.60. Which equation can be used to find the cost, c, of n pounds of apples?


c = 4

c = 8n

c = .65n

c = 2.60n

Relax

Respuesta :

hrzzl
hrzzl hrzzl
  • 24-02-2021
The answer is c=.65n
Answer Link
jadencajina
jadencajina jadencajina
  • 24-02-2021
The answer is c=2.60n
Answer Link

Otras preguntas

Anna ………………… (not/ be) the laziest student in my class.​
Minimum possible interior angle in a regular polygon is _____. 70 b. 60 c. 90 d. 120
What is Medicine????? ​
Atmospheric pressure decreases as we move from the sea level to the high altitude​
A popular eating establishment is slated to be built on a piece of land. Before building begins a group of endangered beetles are discovered on the property. W
what hair color do u think goes best with brown eyes?
What was the principle behind Manifest Destiny?
pls help me pls pls pls pls pls pls​
If you wish to add someone's name in the list of our national luminaries suggest the name with reason​
During the presidential election of 1912, Woodrow Wilson’s platform was called the New Frontier. New Freedom. Great Society. Socialist Platform.