moomooforlife1 moomooforlife1
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jake bought some blueberries for $6 per pound and some strawberries for $4 per pound. He spent a total of $36. Which graph represents all the possible combinations of blueberries (b) and strawberries (s) that Jake could have bought?

Relax

Respuesta :

gangsbdjdnnnfmc gangsbdjdnnnfmc
  • 26-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in general the audience for a college application essay seeks students who
(393,393,400,458,482,491,496,507,509,511) Which two measures of these data best describes the typical number of books that were returned to the library each wee
What was one religion that Roman leaders considered a problem? Why?
why do deserts form around areas near the tropics but not the equator
Some of the interrelated factors which affect polar ice are?
What term BEST describes the U.S. government's policies towards businesses in the late 19th century?
What contribution did Al-Khwarizmi make to the world of mathematics? a. He developed the formula and process used to make Persian rugs. b. His work became the
what is 9.2 written as a mixed number simplest form
8 olve the simultaneous equations 4x 7y 3x 10 15 Sorry about the scribbled stuff
which of the following is not an independent country