Relax

Respuesta :

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.