VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Relax

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangle is 34 units its width is 6.5 units write an equation to determine the length of the triangle
For any two nonzero integers, the product and quotient have the same sign. True or False
A paragraph on Sam Houston's death. (4-5 sentences. When, how, why)
How to simplify 8/36
Solve for j. 9j-8=8+9
what is -7.08 as a fraction in simplest form
each person in the united states eats about 65 fresh apples each year. Based on this estimate, how many apples do 3 families of 4 eat each year?
ed spent 35% of his time on roller coasters. if he was there for 8 hours, how much time did he spend on roller coasters
Why do automobiles rust faster in wet climates than in drier climates?
how many lines of symmetry does a heart have