uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ASAP ASAP HELP

PLZ HELP ASAP ASAP HELP class=

Respuesta :

delaneychase91
delaneychase91 delaneychase91
  • 25-01-2021

Answer:

store b.

Step-by-step explanation:

you have to figure out how much one led bulb costs so you take the pack cost and divide it by how many bulbs are in it.

Answer Link

Otras preguntas

The surface areas of two similar solids are 340 yd2 and 1,158 yd2. The volume of the larger solid is 1,712 yd3. What is the volume of the smaller solid?
Implementation of an ia operational baseline will be an incremental process of what
Introduce the debate surrounding abolition vs equality and how it led to the american civil war. and who had the most to win
Choose the correct definition for sheep. A. bromas B. gritos C. ovejas D. pastorcillos
The empty gas tank of a truck needs to be completely filled. The tank is shaped like a cylinder that is 3   ft long with a diameter of 2.4   ft . Suppose gas
Alex stocks up for winter. He buys 36 cans of vegetables. He paya 80 cent per can for tomatoes and 40 cents per can for corn, for a total cost of $20.8. How man
Which outlaw was shot and killed by sheriff pat garrett on this day in 1881?
Simplify this expression. 2^6 ÷ 2^3
When magma reaches the exterior of the earth's crust, is becomes _____?
The law of cosines is a^2+b^2-2abcos(C). Find the value of 2abcos(C). A. 37 B. -40 C. 40 D. 20