jalisquilla
jalisquilla jalisquilla
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which of the following examples has a unit price
of $12.50? Select all that apply.
A) 12 books for $50.00
B) 2 jackets for $28.00
C) 2 shirts for $25.00
D) 4 pairs of shorts for $50.00
E) 7 hats for $87.50

Relax

Respuesta :

lujainalshamali27
lujainalshamali27 lujainalshamali27
  • 25-01-2021
D and E are the answer
Answer Link
001415146
001415146 001415146
  • 22-04-2022

Answer:

d and e

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how are both the genes and the environment determine how tall a person will be?
how to separate salt and sugar?
How and Why were Roman/Greek Gods different to Egyptian Gods?
does a trapezoid have exactly one pair of congruent sides sometimes, always, never
How many solutions will the following equation have: x squared -49=0
Which of the following integers is in the solution set of │1 – 3x│ < 5 ? I -1 II 1 III 2
What advantages did the geography and climate give to people living in the Middle Colonies
the decimal of 10 3/4
What is the square root of pie times 9 Plus 44 X 60+89
The difference in cost between a large bag of chips and a small bag of chips was 90 cents. Alicia bought 5 large bags and 3 small bags of chips for her party an