ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Relax

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

solve the question pls​
How is the American withdrawal of Afghanistan being viewed by the world?
In free market economies, businesses make things like cars, not to do good for mankind but because they want to make a ?
Moana is a single taxpayer who operates a sole proprietorship. She expects her taxable income next year to be $250,000, of which $200,000 is attributed to her s
Prompt In two to three paragraphs, describe the advantages and disadvantages of the United States constitutional system and the Canadian modern parliamentary sy
Simplify the following expression by combining like terms.
The sum of three times a number, x, and 12 (pre-algebra)
7 - 3x = 2x + 7 – 5x Step by step
What, of this goldfish world you wish Where the story takes place
I WILL MARK AS BRAINLIEST! Graph the following lines on the coordinate plane