nooniemccloud497 nooniemccloud497
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

20 lbs $17.20
Which is the better buy? Explain using ratios
30 lb om $25.20

Respuesta :

briannadelarosa1041
briannadelarosa1041 briannadelarosa1041
  • 25-01-2021
It’s only my 3rd day out here ion know
Answer Link

Otras preguntas

I yanked and yanked, but that weed did not come out ________. A. Easily B. Easy
use place value pattern to complete the table
I need help with 26b
Which city is closer to Greenwich, England: lots Angela's or Xi'an, China
A pair of shoes are $30.99 and the sales tax is 5%. The formula is C= p+rp, C is the total cost, p is the price, and r is the sales tax rate.
How many thousands are in 44000
what is the answer to this question
seventy five thousandths to .75
In a right triangle ,one acute angle measure 39, what is measure of the other acute angle? A 90 B 61 C 51 D 39
The sun is 93 times 10 to the 6th power miles from earth. What is the distance written as a whole number?