camila10189ozikqp camila10189ozikqp
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

julio filled his car up with gas he paid $12.95 for 5 gallons of gas. what is the cost per gallon of gas

Relax

Respuesta :

letishadsd
letishadsd letishadsd
  • 24-01-2021

Answer:

the cost for each gallon is 2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the imagine point of (4,-2) after the transformation ry=-i ○ D1/2
7. Jeff and Stephen go to the mall. The two boys buy a total of 15 T-shirts. Stephen gets three less than twice as many T-shirts as Jeff. a) Write an equation t
prove that 3+2√5 is irrational​
What is appeasement? Why did Great Britain practice this policy?
10 points please help me
How do i plot 3 points on a graph when all I am given is "x=4" ? and I need to find "x and y" for 3 points.​
Points A, B and C make the triangle triangle ABC and are at the coordinates A(- 4, 3) , B(- 48, 17) and C(22, - 53) . Point D is the midpoint of BC and AD is a
8. P₁V₁ = P₂V₂ T₁ T₂ Rewrite this expression to find T₂.
five fundamental economic problems​
Analysis of a sample of hydrated salt shows that it contains 4.86 g Mg, 6.20 g P, 11.20 g O, and 5.40 g H2O. What is the formula of the hydrated salt?