Under his cell phone plan, Ayden pays a flat cost of $49.50 per month and $4 per gigabyte. He wants to keep his bill at $56.30 per month. Which equation could be used to determine g g, the number of gigabytes of data Ayden can use while staying within his budget?

Relax

Respuesta :

Answer:

49.5+4g=56.3

Step-by-step explanation:

Im doing it on DelatMath

Otras preguntas