winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=
Relax

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

The figure shows a map of five streets that meet at Concord Circle. The measure of the angle formed by Melville Road and Emerson Avenue is 119°. The measure of
What did de Soto’s men do that made the Indians “excited” (got them upset)?
PLZ HELP I will give out 10 points!!!! Due in 5 mins *its bottom question*
blooms means 1. beautiful 2. grow larger 3. make flower 4. become stronger
Which animal produces a hard shelled egg that matures outside the mother?
How long does it take for an ice cube to melt in the refrigerator?
*science* correct answer for brainly Find the independent variable, dependent variable, control group, and experimental group. Rose bushes are grown in a diffe
whats the inverse of f(x)=4x-9
The theory of plate tectonics is about the ?
Fast twitch fibers are best suited for long term contractions and activities. true or false?