lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Which symbol archetype is most likely represented in this section? A. darkness B. light C. a rising sun D. water Here’s the excerpt: Read the excerpt from The
Mr. McConnley states that he returned four days ago from a convention in Florida where he both lodged and attended conference meetings at the same hotel. Does t
a cyclist rides her bike at a speed of 30 kilometers per hour. what is the speed in miles per hour? how many miles will the cyclist travel in 5 hours?
Fill in the blank in the sentence with the appropriate noun. Los hijos de mis hijos son mis O A. nietos OB. tíos OC. abuelos OD. primos
Good Morning please help outt
Solve for a: a = 10. a = , ,
Which best describes the velocity of a rolling pen? 4 s2 4 cm/s 4 cm west 4 cm/s west
Next, tell a story (from your life, or totally made up) using the quotation verb format throughout, at least 5 times: "It was cold," I said, "so I turned up the
Explain the role of Woodrow Wilson’s Fourteen Points and how it led to the League of Nations.
step by step explanation 6 divided by 396 show work