Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

the half life of carbon-14 is 5,730 years, assuming you start with 100% of carbon-14, what is the expression for the percent, p(t), of carbon-14 that remains in
Which innovation led to an increase in cloth production at the beginning of the Industrial Revolution? Bessemer process water frame hand l
Colligative properties depend upon a. none of these. b. the nature of the solute. c. the nature of the solvent. d. the number of particles dissolved in a gi
Which excerpt portrays the narrator’s madness best?
Gcf for. 1 even and 1 odd number
Is killer whale autotrophic or heterotrophic
1. (Who, To whom) was she talking? Who whom 2. (We, Us) students are participating in a meeting at the end of the school day. We Us 3. None of the girls
The money being made in a company. A. Obsolesce B. Solvency C. Revenue D. Debt
The second question please please please please please help me now I don't know anything ?
How can 25 over 9 be expressed as a decimal?