myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Globalization has resulted in the following
Tedd E. Bear has an annual salary of $48,000 with no other loans outstanding. Using the 25% guideline from class and with a 20% down payment, how expensive of a
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s). A florist currently makes a profit of $20 on ea
An act of fertilization in which genetic information is transferred between cells is called _____.
Evaluate [(40 + 5) − 3^2] ÷ 9 ⋅ 2. (1 point)
can someone help please​
What is a comet and where do comets come from?
how many integers between 17 and 2678 are multiples of 11
what is The definition of attractive Mean
Omaha Beef Co. purchased a delivery truck for $50,000. The residual value at the end of an estimated eight-year service life is expected to be $10,000. The comp