Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Relax

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

in the number 493295 how do you round it off?
Why did Hitler target the Jewish population as scapegoats for Germany’s problems?
758 round to the nearsest hundred
what is 18/25 in a percentage?
What is 2.8 as a fraction in simplest form
Write 1645.445 in expanded form
It has been estimated that in the year 2015 the population of the world will be 7,175,000,000. Write scientific notation for the world population
Simplify the expression. Write your answer without negative exponents. Assume that the variables represent nonzero real numbers
Sketch the graph of f(x) =x(1-x) over[0,1] . Refer to the graph and, without making any computations, find: a. The average rate of change over [0,1] b. Th
(2x+1)+(×-10)=90 how do i solve this