aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

From your window, you can see a city block that's on fire. You watch city firefighters rescue people and battle the flames to save the building?
Can you do question number 9
Pls can you help me in this question
Approximately how many inches are in 2500 millimeters? Unit of LengthCustomary System UnitsMetric System Units1 inch2.54 centimeters1 foot0.3048 meters1 mile1.6
write a paragraph, in Spanish, about the types of entertainment you prefer, live and recorded, and why. Use the subjunctive mood in your response, where possibl
when the AIDS crisis emerged in the early 1980s
What is an environmental impact statement (EIS)? A. A program that regulates how and where businesses can dispose of waste B. A plan for cleaning up massive env
Which best restates the meaning of this line? What here shall miss, our toil shall strive to mend.
If line bd is both the altitude and median of triangle abc then triangle abc is a. obtuse scaleneb. cannot determinec. acute scalned. isosceles
the stage of plot that comes directly after rising action is called___