PLSS HELP!! NEED ASAP!!! MARKING BRAINLIEST!!! PLS EXPLAIN!!! At the produce store you can buy 4 bags of bananas for $22.52. How much would it cost if you were to buy 2 bags?

Relax

Respuesta :

Step-by-step explanation:

4 bags of bananas for $22.52

=> 2 bags of bananas for $22.52 * 2/4 = $11.26.

Hence it would cost $11.26.